Bize Ulaşın...

Ne aramıştınız?

Sosyal Medya

İnternetten para kazanmanın 7 yolu | 2020

Dijital dünyanın her geçen gün yeni keşiflere olanak tanıdığı çağımızda, internetten para kazanmanın yolları yeni fırsatlarla karşımıza çıkıyor. İnternet dünyasında keşfedilmesi gereken onlarca para kazanma yolu var ancak başlangıç aşamasında sizlere fikir olabilecek 7 yolu derledik ve detaylarıyla paylaştık. İnternetten para kazanmanın yolları için içeriği sonuna kadar okuyarak size uygun olana karar verebilirsiniz.

1. İnternetten para kazanmanın yolları: İnternet sitelerini test edin!

Eğer internette fazla vakit harcıyor ve web sitelerine tasarımcı gibi bakabiliyorsanız geri bildirimlerde bulunarak para kazanabilirsiniz. USER TESTING gibi web siteleri için gerçek zamanlı geri bildirim yapacak kullanıcılar arayan internet sitelerine üye olarak, tasarım, içerik ve yönlendirmeler hakkında fikrinizi belirterek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2. Anket doldurarak para kazanmayı deneyin!

internetten para kazanmanın yolları

İnternetten para kazanmanın yolları arasında en hızlı sonuç alabileceğiniz seçeneklerden biri de anket doldurmaktır. PANEL STATİON gibi anket siteleri doldurduğunuz her anket için size puanlar verir. Bu puanlar belli bir limite ulaştığında alışveriş çeklerine dönüştürülür ve amazon.com gibi e-ticaret sitelerinde kullanım olanağı sağlar.

3. Kullanmadığınız eşyalarınıza bir de bu açıdan bakın!

Hevesle alınan yürüyüş bantları, video oyun kasetleri ya da giymeye fırsat bulamadığınız kıyafet ve ayakkabıları nakde çevirmeyi deneyin. Artık pek çok telefon uygulaması sayesinde kolayca alıcılarla buluşabilir ve sizin için gereksiz olan eşyaları onlara satabilirsiniz. Evinizde sadeleşmeye başlayıp koltuk, vitrin gibi mobilyalarınızla vedalaşma vaktinin geldiğini düşünüyorsanız bir alıcıya ulaşıp satmak için LETGO, DOLAP ya da MODACRUZ gibi 2. el eşya satan uygulamaları indirebilirsiniz.

4. Hobilerinizi kazanca çevirebilecek adımlar atın!

Eğer satmaya değer bir el beceriniz varsa sadece hobi olarak kalmasına izin vermeyin. Çini boyuyor, amigurumi örüyor ya da makrome yapıyor olabilirsiniz. ETSY gibi el emeğine değer veren bir alışveriş sitesinde satıcı olarak yaptıklarınızı tüm dünyayla paylaşabilir ve buradan iyi gelirler elde edebilirsiniz.

5. Profesyonel fotoğrafçılık eğitiminizi kazanca çevirin!

internetten para kazanmanın yolları

Eğer profesyonel fotoğrafçılık eğitimi almadıysanız ücretsiz online olarak katılabileceğiniz kursları araştırabilirsiniz. İyi bir cep telefonu kamerasıyla stok fotoğraf sitelerinin kriterlerini karşılarsanız siz de internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

6. Uzman olduğunuz konuları online derslerde anlatın!

İnternetten para kazanmanın yolları arasında önemli bir gelir elde etmek için özel ders vermeyi deneyebilirsiniz. Özellikle son yıllarda online dersler oldukça popüler… Ayrıca uzmanlık alanınızı geliştirmek için eğitim vermek en iyi yollardan biri. İstanbul İşletme Enstitüsü gibi online ders platformlarında eğitmen olabilirsiniz.

7. Freelance yazarlık yaparak içerik dünyasına katkıda bulunun!

Evden, tatilden hatta dünyanın her yerinden yapılabilecek en iyi online işlerden biri de içerik yazarlığıdır. Yazmayı seviyorsanız, imla kurallarına ve yazım hatalarına dikkat eden biriyseniz bu yeteneğinizi de kazanca çevirebilirsiniz. İçerik Evreni, İçerik Bulutu ya da Butik İçerik gibi platformları ziyaret ederek kendinize yeni bir iş sahası oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya

Güvenli internet kullanımı son zamanlarda en dikkat çeken konulardan biri haline geldi. İnternetin hayatımızı kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek. Artık alışverişten bankacılık işlemlerine, tıbbi...

Sosyal Medya

Twitter takipçi artırma yöntemleri en etkili detaylarıyla karşınızda. Twitter; sosyal medya üzerinden sağlanan iletişimin en etkili aracı olarak milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Her gün...

Sosyal Medya

Ücretsiz maske dağıtımında yoğun talepten ötürü yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle yeni bir uygulamaya geçildi. Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz indirilebilen “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden maske...

Sosyal Medya

Ferhat Göçer’in Twitter hesabından attığı tweet gündeme oturdu. Takipçi sayısını artırmak için eğlenceli bir yol seçen Göçer, “takip edeni, ismimi andığı anda, mention attığı...