Bize Ulaşın...

Ne aramıştınız?

Teknoloji

Iphone’un bilinmeyen 5 özelliği

Duvara tablo asarken, uyku zamanınızı kontrol altına almaya çalışırken hatta büyütece ihtiyacınız olduğunda yanınızda iphone cihazınız varsa işiniz daha kolay hale gelebilir. Nasıl mı? Kullanıcıları için hayat kolaylaştıracak iphone’un bilinmeyen özelliklerini sizler için derledik…

1- Çerçevelerinizi duvara asarken telefonunuzu kullanabilirsiniz!

iphone'un bilinmeyen özellikleri

Iphone’un pusula uygulamasından yararlanarak su terazisine erişilebiliyor. Böylece tablolarınızı düz bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bunun için pusula uygulamasını hızlıca sola kaydırarak su terazisini açabilir, zemin düzlüğünü de bu teraziyle ölçebilirsiniz.

2- Telefonunuzu başkalarına verirken endişelenmeye son!

Eğer galerinizden bir fotoğrafı arkadaşınıza gösterirken diğer fotoğrafları görebilir endişesini taşıyorsanız onları gizlemeyi deneyin. Gizlemek istediğiniz fotoğrafları seçip paylaş butonunu tıkladığınızda karşınıza çıkan sekmeden “gizle” seçeneğini seçerseniz, fotoğraflarınız anılar, koleksiyon ve yıllar dosyasından kaldırılır. Merak etmeyin siz bu gizli fotoğraflara albümlerden erişebilirsiniz.

3- Saat kaçta uyumanız gerektiğini telefonunuz söylesin!

iphone'un bilinmeyen özellikleri

Iphone’un bilinmeyen özellikleri arasında uyku düzeninizi korumaya yarayan bir seçenek de mevcut. Gerekli ayarları yaptığınızda telefonunuz akşam saat kaçta uyumanız gerektiğini size bildirim ile haber verecektir. Bunun için saat uygulamasını açıp en alttaki yatma zamanı sekmesini seçin. Sabah uyanmak istediğiniz saati ve haftanın hangi günlerinde alarm çalması gerektiğini ayarlayın ve günlük kaç saat uyumak istediğinizi seçin. Telefonunuz size gece yatma zamanınızı söylesin.

4- Bildirimlerden flash ile haberdar olun!

Eğer sadece sesli uyarıları yetersiz buluyorsanız flash ile bildirimlerinizi daha görünür yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol: ayarlar>genel>erişilebilirlik>uyarılar için LED flash ayarı>AÇIK.

5- Kameranızı büyüteç olarak kullanabilirsiniz

Restoranda yemek menüsüne bakarken, markette ürün etiketi okurken yakın gözlüğünüzü yanınıza almadığınızı fark ettiğinizde yardımınıza iphone’un bilinmeyen özellikleri koşabilir. Bunun için yapmanız gerekenler: ayarlar>genel>erişilebilirlik sonrasında BÜYÜTEÇ seçeneğine dokunun. Artık kameranız açıkken ana ekran tuşuna 3 kez tıkladığınızda büyüteciniz sizin için hazır demektir.

Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir