Bize Ulaşın...

Ne aramıştınız?

Yaşam

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri Arayanlara 5 Harika Öneri

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın tatil yerleri 24 saat yoğun ve iş temposunun hiç azalmadan devam ettiği bu şehirden biraz olsun kaçıp dinlenmek isteyenler için iyi bir alternatif oluşturuyor. Biz de günübirlik nefes molalarına ihtiyaç duyanlara İstanbul yakınlarında gidilebilecek tatil yerleri arasından derlemeler yaptığımız bu yazıyla yön vermek istedik.

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasından en bilineni: RİVA

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olan Riva, güzel ve temiz denizi, dar otantik sokakları ve meşhur Riva Kalesi ile evinizden çok uzaklaşmadan nefes alabileceğiniz harika bir yer. Riva, Beykoz’a bağlı şirin bir tatil yeri. Buraya geldiğinizde akşam yemeğinde mutlaka leziz mezeler eşliğinde balığın tadına bakmalı ve Riva Kalesinden muhteşem manzarayı seyretmelisiniz.

istanbula yakın tatil yerleri

Karadeniz’in sakin kıyısı: KERPE

Karadeniz kıyılarında böyle sakin bir sahil bulmayı ümit etmiyor olabilirsiniz ancak Kerpe sizi biraz şaşırtabilir. Mavi bayraklı tertemiz ve sakin denizi yazın İstanbullular tarafından epey rağbet görüyor. Kerpe’de konaklamanız için oteller de bulunuyor ancak İstanbul’a yakın kamp yerleri arayışındaysanız burada çadır kurabileceğiniz alanlar da mevcut. Pembe kayalar da doğaya meraklı olanlar için eşsiz bir manzara sunuyor. Ziyaret etmeyi unutmayın.

istanbula yakın tatil yerleri

Doğanın tadını çıkarın: AĞVA

Ağva, İstanbulluların nefes almak ve doğanın tadını çıkarmak istediklerinde en sık gittikleri yerlerden biri. Gölde gezinti yapıp Kadırga Koyu’nda denize girebilir, Kilimli’de piknik ve kamp yapabilirsiniz. Eğer hafta sonu Ağva’da kalmak isterseniz geceyi geçirebileceğiniz otel seçenekleri de bulunuyor.

ağva

Trakya’daki Ege: ENEZ

Yunan adası manzaralı Enez’e gittiğinizde kendinizi bir Ege kasabasında hissedebilirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 280 km uzaklıkta olan Enez, Edirne’ye bağlı küçük bir ilçedir. Denizi tertemiz olup çevresinde tarihi kervansaraylar ve kaleler bulunur. Sadece denizle yetinmeyenler için küçük bir tarihi gezinti imkanı da sunan ilçe, Saroz Körfezi’nin sularıyla çevrilmiştir.

Edirne Enez

Biraz daha uzaklaşmak isteyenlere: AVŞA ADASI

Avşa Adası, Marmara Denizi’nde, İstanbul’a yaklaşık 3 saatlik mesafede güzel bir tatil alternatifi. Yaz aylarında deniz otobüsüyle ulaşılabilen adaya gittiğinizde tertemiz havasına hayran kalacaksınız. Dört bir yanda muhteşem deniz manzarasına doyacağınız bu tatilden asla pişman olmayacaksınız. Ayrıca Erdek de adaya yakın tatil yerlerinden biri. Adadan feribotlarla Erdek’e geçebilir tatilinizin bir kısmını burada değerlendirebilirsiniz.

avşa adası

Akdeniz Bölgesi tatil alternatifleri için “Akdeniz Tatil Yerleri Arasından Mutlaka Gitmeniz Gereken 5 Yer” yazımıza göz atabilirsiniz.

Ege Bölgesi tatil alternatifleri için “Ege Tatil Yerleri Arasında Gidilmesi Gereken 5 Harika Rota” yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tam 10 yılda biriktirilen 425 milyon adet Güneş fotoğrafını yayınladı. NASA’nın Twitter hasabından yayınlanan 1 dakikalık videoda Güneş’in...

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Ayasofya’nın ibadete açılması için başlatılan çalışmada Danıştay duruşması bugün görüldü ve kararın 15 gün içinde açıklanacağı belirtildi. Danıştay 10. dairesi bugün...

Gündem

Kabotaj kısaca bir ülkenin kendi karasularını ve kendi limanlarını kontrolünde tutmasıdır. Kabotaj Kanunu ise devletin kendi limanlarını kendi vatandaşlarının kontrolünde tutmak için diğer ülkelerle...

Gündem

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla...