Bize Ulaşın...

Ne aramıştınız?

Yaşam

Platonik aşktan nasıl kurtulurum?

Platonik aşktan nasıl kurtulurum ya da platonik aşktan nasıl vazgeçilir gibi sorular aklını meşgul ediyorsa bu yazıda cevaplarını bulacaksın. Platonik aşk ne demek diye merak edenler için ise en özet tanım karşılıksız aşk olacaktır. Uzaktan sevdiğin ve duygularını ona açamadığın durumlarda veya aşkının karşılıksız olduğunu anladığında ondan kurtulmaya çalışman çok normal. Peki platonik aşktan nasıl kurtulurum diyorsan gel tavsiyelere birlikte göz atalım.

Reddedilmeyi normalleştir!

Eğer platonik aşkına sevgini itiraf edip red cevabı aldıysan bunu dünyanın sonu gibi düşünmeyi bırak. Milyonlarca insan ilk hayal kırıklığında hayata küsseydi bugün kimse mutlu olamazdı. Duygularınla hareket etmen çok olağan bir durum ancak bu seni daha da diplere sürükler. Şimdi mantıklı ol! Sadece birine onu sevdiğini söyledin, o da seninle aynı fikirde olmadığını söyledi. Durumu dramatize etme ve kendini daha çok sev.

Damar şarkılar, romantik filmler arama!

Hüzünlü arayışlar sadece o anı beynine tekrar tekrar hatırlatmaya yarar. Biri seni reddettiğinde asla arkana tekrar bakma ve şarkılarla kendini teselli etmeye çalışma. Eğer şarkı dinlemek istiyorsan eğlenceli dans müzikleri şu an daha iyi bir seçenek olacaktır.

Ondan uzak durmaya çalış!

Eğer platonik aşktan nasıl kurtulurum sorusuna tek bir cevap verecek olsaydık bu; “ondan uzak dur” olurdu. İş yerinde ya da okulda hatta aynı sokakta dahi olsanız mümkün olduğunca ondan uzaklaşmaya çalış. Sadece zorunlu olduğunda ve resmi bir dil kullanarak muhattap olmalısın. Bunun dışında “acaba hala onu sevdiğimi mi düşünüyor” gibi anlamsız soruları da aklından çıkar. O öyle düşünüyor olsa da olmasa da sonuç ikiniz için de değişmeyecek ve herkes kendi hayatını yaşamaya devam edecek. Klişe ama çok doğru bir söz var: “zaman her şeyin ilacı”.

platonik aşktan kurtulmak, platonik aşk.

Sosyal medyadan asla takip etme!

Eğer sosyal medyadan takip ediyorsan anında vazgeç. Onun paylaşımlarını her gördüğünde içinde kıskançlık ve hüzünle karışık bir duygusal patlama yaşaman oldukça olası. Bunun önüne geçmek platonik aşktan vazgeçmek için en önemli adımlardan biri. Bu adımı daha ileri götürmek için önemli bir tavsiyemiz var. Telefonunu silmen! Eğer zorunlu olarak iletişim kurma durumunda değilsen bu adımı kesinlikle atlamamalısın. Böylece onunla tekrar iletişime geçmek gibi bir düşünceye kapılırsan bu seni engelleyecektir.

Platonik aşktan intikam almak: Çivi çiviyi söker deme!

Hayatta en önemli kişinin öncelikle kendin olduğunu unutma. Sadece birini unutmak ya da ondan intikam almak için başkasıyla birlikte oluyorsan bu kendine ve karşı tarafa yapacağın en büyük haksızlık olacaktır. Sen değerlisin ve kendi duygularını diğer insanlara bağlı olmadan kontrol edebilirsin. Şimdi yapabileceğinin en iyisini yap ve hayatına devam etmek için başka birinin sevgisine muhtaç olmadığını hatırla.

Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Yaşam

Kahve içtikten sonra vücuttaki değişiklikler oldukça fazla ancak kahve tüketimi konusunda son yıllarda Türkiye’nin aldığı yolu da incelemekte fayda var. 2018’de Uluslararası Kahve Organizasyonu...

Tarif Defteri

Sütlü mantar çorbası restoranlarda en çok tercih edilen başlangıçlardan biridir. Ancak evde mantar çorbası yapıldığında çoğu zaman o lezzeti elde edemeyiz. Özellikle kremasız mantar...

Tarif Defteri

Vişne suyu nasıl yapılır diye merak edenler için tüm detaylarını anlattığımız bu yazıdan sonra siz de kolayca bu içeceği hazırlayabileceksiniz. Üstelik şu ana kadar...

Yaşam

Tatil denilince akla ilk gelen yer Akdeniz tatil yerleri olur. Kışın sadece bir kaç ay soğuk hissedebileceğiniz, diğer aylarda sımsıcak iklimi ve turunç ağaçlarıyla...