Bize Ulaşın...

Ne aramıştınız?

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamaları

kabine toplantısı

Koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirlerin normalleşmeyle birlikte gevşetilmesi bekleniyor. Ramazan Bayramı’nın ardından kabine bu kritik süreçteki adımların devamında neler olacağına karar vermek için Huber Köşkü’nde toplandı. Peki normalleşme sürecinde bizi neler bekliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları…

Vefa destek grupları bugüne kadar 6 milyon 240 binin üzerinde talebe yanıt verdi. Hayatın her alanında Türkiye parlayan bir yıldız olarak öne çıkıyor.

Vesayetin ayak oyunlarından, terör örgütlerinin saldırılarına kadar her yol denenmiş ama büyük ve güçlü Türkiye yolculuğu engellenememiştir.

Ayasofya’da Fetih Suresi okunacak ve dualar edilecek.

27 Mayıs Türkiye’ye darbe virüsünün ilk girdiği tarihtir.

Halkımız yaptığı hiç bir fedakarlığın boşa gitmediğinden emin olsun.

Menderes ve arkadaşları ülkemize ve milletimize yaptıkları hizmetlerin bedelini idam sehpasına yürüyerek ödemiştir.

Türkiye’nin 60 yıl önceki kara günlerine şahitlik eden Yassıada’yı istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü haline getirmek istedik.

Hala darbelerden medet umanlara milletimiz asla izin vermeyecektir.

Şehirlerarası seyahat yasağı kaldırılacak mı?

15 ilde devam eden yasakların 3 Haziran tarihine kadar uzatıldığı daha önce açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı karara göre 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırıldı. Şehirlerin özel durumlarına göre bu kararlar değişebilecek.

Kamu personeli 1 Haziran itibariyle normal çalışmaya geçecek.

Kreşler ve gündüz bakım evleri de 1 Haziran itibariyle faaliyete geçecek.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların durumu

65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için getirilen kısıtlama geçtiğimiz haftalarda genişletilmişti. Buna göre çarşamba ve pazar günleri belirli saatlerde kısıtlama bu vatandaşlar için kaldırılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine sonrası yaptığı açıklamalara göre mevcut yasak devam edecek. 20 yaş 18 yaş olarak değiştirilecek. Çarşamba ve cuma günleri kısıtlı saatlerde dışarı çıkabilecekler.

Restoran ve cafelerin durumu ne olacak

Restoran ve cafeler koronavirüs dönemi için hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. Pandemi dönemi için mesafeli masalar ile daha az müşterinin bulunması beklenen restoran ve cafelerin açılmasıyla ilgili tarihi Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada verdi. Buna göre restoran ve cafeler 1 Haziran’da açılacak.

Plajlar, parklar ve bahçeler 1 Haziran itibariyle faaliyete geçirilecek.

Spor tesisleri gece 24’e kadar hizmet verebilecek.

Kütüphaneler ve kıraathaneler 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerini sürdürecekler.

Açık hava konserleri saat 24 ile sınırlı olmak üzere başlayabilecek.

Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tam 10 yılda biriktirilen 425 milyon adet Güneş fotoğrafını yayınladı. NASA’nın Twitter hasabından yayınlanan 1 dakikalık videoda Güneş’in...

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Ayasofya’nın ibadete açılması için başlatılan çalışmada Danıştay duruşması bugün görüldü ve kararın 15 gün içinde açıklanacağı belirtildi. Danıştay 10. dairesi bugün...

Gündem

Kabotaj kısaca bir ülkenin kendi karasularını ve kendi limanlarını kontrolünde tutmasıdır. Kabotaj Kanunu ise devletin kendi limanlarını kendi vatandaşlarının kontrolünde tutmak için diğer ülkelerle...

Gündem

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla...