Bize Ulaşın...

Ne aramıştınız?

Sosyal Medya

Twitter takipçi artırma, takipçi kazanma yöntemleri

Twitter takipçi artırma yöntemleri en etkili detaylarıyla karşınızda. Twitter; sosyal medya üzerinden sağlanan iletişimin en etkili aracı olarak milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Her gün insanlar gündeme dair haberlere en hızlı ve etkili şekilde ulaşmak veya bu haberleri ulaştırmak için Twitter platformundan paylaşımlara ulaşıyor. Peki siz de paylaşımlarınızın binlerce hatta milyonlarca insana ulaşabilmesi için neler yapabilirsiniz? Bu yazımız, Twitter takipçi sayısını artırmak, takipçi kazanmak isteyenler için oldukça faydalı olacak.

twitter takipçi artırma

Twitter’ı aktif olarak kullanın

Hesabınızın dikkat çekebilmesi için günlük olarak paylaşımlarda bulunmalısınız. Yapacağınız paylaşımlar hesabınızın amacına uygun olmalı ve genel kullanıcı kitlesinin dikkatini çekecek özellikte olmalı. Paylaşım sayınız çok fazla ya da çok az olmamalı, günlük 5-10 adet civarında yapılan paylaşımlar etkileşim alma bakımından idealdir. Çok fazla yapılan twitter paylaşımları insanlar için ilgi çekici olmaktan çıkarak sıkıcı hale gelir. Diğer taraftan dikkat çekici ve etkili paylaşımlar insanların sizi takip etmesini sağlar.

Etkileşim kurmaya odaklanın

Twitter takipçisi artırma yollarından bir diğeri de sadece kendi paylaşımlarınıza odaklanmaktan öte diğer kullanıcıların yaptıkları paylaşımlarla etkileşim kurabilmektir. Benzer özellikte olan diğer hesapların paylaşımlarını beğenerek, retweet ederek ve yorum yaparak onların dikkatiniz çekmeniz oldukça önemli. Bu sayede siz de onlardan aynı etkileşime ulaşabilmek adına bir kapı aralamış olursunuz.

Trend topicleri takip edin

Twitter’da, her gün çeşitli konular gündeme gelerek trend topic (TT) olma özelliği kazanıyor. Siz de bu etiketleri takip ederek fikirlerinizi paylaşabilir, bu sayede beğeni ve retweet elde edebilirsiniz. Tabi bunun sağlanabilmesi için fikirlerinizin dikkat çekici olması oldukça önemli. Ayrıca yapılan beğeni ve retweetler farklı kullanıcıların da sizi keşfetmesini sağlayarak takipçi sayınızın artmasında etkili olacaktır.

Takipçi kazanmak için siz de takip edin

Evet, Twitter’da takipçi sayınızı artırmanın etkili yolu sizin de başkalarını takip etmenizden geçiyor. Takip listenize alacağınız kişilerin paylaşımlarınızı değerlendirebilecek özellikte olması gerekir. İlgi alanlarınız üzerine açılan başlıklar üzerinden yapacağınız analizler sonucunda bu kişilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede takip ettiğiniz kişilerin hesabınıza erişim sağlayarak sizi takip etme ihtimalini artırmış olursunuz.

Tweetleriniz tekrar paylaşılabilir özellikte olsun

Takipçilerinizin veya ulaştığınız diğer kullanıcıların sizi bir üst seviyeye taşımakta etkisi oldukça büyük. Paylaşımlarınızın sadece size özel olmayıp diğer kullanıcılar tarafından da paylaşılabilir özellikte olması diğer kullanıcılarla etkileşim kurma potansiyelinizi artıracaktır.

Sabitlenmiş Tweet kullanın

Profilinizi ziyaret eden kullanıcıların, hesabınız hakkında genel fikir sahibi olabileceği tweeti özenle hazırlayarak sabitleyin. Böylelikle insanları etkileyerek sizi takip etmesini sağlamanız daha kolay olacaktır.

Bonus: #takibetakip, #gt

Twitter takipçi artırma konusunda bir diğer yöntem de takipçi kazanmaya yönelik oluşturulan bazı etiketleri tweetlerinize ekleyerek karşılıklı takipleşme sağlamaktır. Tabi bu takipçilerin sizinle etkileşim kurması neredeyse imkansızdır, sadece takipçi sayınızı artırmış olmak hedefindeyseniz bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya

Dijital dünyanın her geçen gün yeni keşiflere olanak tanıdığı çağımızda, internetten para kazanmanın yolları yeni fırsatlarla karşımıza çıkıyor. İnternet dünyasında keşfedilmesi gereken onlarca para...

Sosyal Medya

Güvenli internet kullanımı son zamanlarda en dikkat çeken konulardan biri haline geldi. İnternetin hayatımızı kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek. Artık alışverişten bankacılık işlemlerine, tıbbi...

Sosyal Medya

Ücretsiz maske dağıtımında yoğun talepten ötürü yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle yeni bir uygulamaya geçildi. Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz indirilebilen “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden maske...

Sosyal Medya

Ferhat Göçer’in Twitter hesabından attığı tweet gündeme oturdu. Takipçi sayısını artırmak için eğlenceli bir yol seçen Göçer, “takip edeni, ismimi andığı anda, mention attığı...