Bize Ulaşın...

Ne aramıştınız?

Gündem

YKS Öğrencileri Dikkat: MEB’DEN öğrencilere Çevrimiçi Deneme Sınavı

YKS mini deneme sınavı

Miili Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan 12. sınıf öğrencilerine çevrimiçi mini deneme sınavları yapılacağını duyurdu.

Uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla çalışmalarına devam eden MEB, çevrimiçi deneme sınavlarıyla YKS öğrencilerine çalışmalarında destek olmayı amaçlıyor.

YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman başlayacak?

2 oturum halinde 70 dakika sürecek olan ilk deneme sınavı 30 Mayıs saat 19.00’da yapılacak. Sınav tüm YKS ders konularını kapsayacak.

İlk oturumda Türk dili ve edebiyatı ile matematikten 15’er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefeden 5’er soru sorulacak. 2. oturumda 20 soruluk İngilizce sınavı olacak. Yarım saatlik zamanda tamamlanacak 2. oturum saat 21.00’da başlayacak.

Çevrimiçi deneme sınavları 30 Mayıs, 6 Haziran, 13 Haziran ve 20 Haziran tarihlerinde olmak üzere 4 mini testten oluşacak. Her sınav 2 oturum halinde yapılacak.

Çevrimiçi sınav kayıtları nereden yapılacak?

Her oturum için ayrı kayıt yaptırmak zorunlu olacak ve öğrenciler http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx adresinden gerekli işlemleri yaptırabilecekler. Sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar kayıt ekranları erişime açık olacak.

Sınav başlamadan 15 dakika önce sisteme girerek bekleyebilecek olan YKS öğrencileri, sınav başladıktan sonra sisteme erişemeyecekler.

Soruların cevapları aynı gün saat 21.30’da Ortaöğretim Genel Müdürlüğü resmi Youtube kanalından açıklanacak. Öğrenciler sınav sonuçlarını TC. kimlik numaraları ile sistem üzerinden görebilecekler.

Mini sınavda sorulan sorular, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü öğretmenleri tarafından MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının yayımladığı sınav konularına uygun olarak hazırlandı.
Sınav sonunda her öğrenciye başarı belgesi verilecek. Belgede Türkiye, il ve ilçe sıralamasına da yer verilecek.

YKS ne zaman?

Yükseköğretim kurumları sınavı 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tam 10 yılda biriktirilen 425 milyon adet Güneş fotoğrafını yayınladı. NASA’nın Twitter hasabından yayınlanan 1 dakikalık videoda Güneş’in...

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Ayasofya’nın ibadete açılması için başlatılan çalışmada Danıştay duruşması bugün görüldü ve kararın 15 gün içinde açıklanacağı belirtildi. Danıştay 10. dairesi bugün...

Gündem

Kabotaj kısaca bir ülkenin kendi karasularını ve kendi limanlarını kontrolünde tutmasıdır. Kabotaj Kanunu ise devletin kendi limanlarını kendi vatandaşlarının kontrolünde tutmak için diğer ülkelerle...

Gündem

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla...